Dėmesio! Nuo 2012 m. gruodžio mėn., Google Apps vienam domeno vardui nemokamai siūlo tik vieną el. pašto dėžutę. Tai yra per mažai net ir pradedančiam verslui, todėl čia pateikiama informacija skirta tik tiems, kurie pasirengę mokėti už šią paslaugą 50 USD už kiekvieną vartotoją (el. pašto dėžutę) per metus.

 

Bet mes turime pasiūlymą kaip šį draudimą apeiti! Prašome apsilankyti staipsnyje: Nemokama alternatyva Google Apps. El. paštas su domeno priesaga


Kai turite savo interneto svetainę, laikas pagalvoti apie elektroninio pašto sistemą. Daugelis naudoja įvairias nemokamas paslaugas, kurias teikia pavyzdžiui Yahoo!, Gmail, Hotmail ir pan. Visos šios sistemos turi daugiau ar mažiau pliusų bei minusų, bet jas vienija tai, kad šios el. pašto sistemos labai puikiai tinkamos asmeniniam naudojimui, tačiau žmogus atstovaujantis įmonę atrodo nelabai reprezentatyviai, kai atsiunčia laišką su priesaga, pavyzdžiui @one.lt. Jei įmonė turi savo tinklapį su savo domeno vardu, juo labiau tikimasi ir el. pašto priesagos su @domenas.lt. Esama daug profesionalių ir brangių sistemų skirtų įmonės skverbimuisi į internetą, ne tik su el. pašto paslauga.


Turbūt visi žino Google el. pašto sistemą – Gmail. Mano nuomone Gmail - geriausia el. pašto sistema. Esama begalės techninių Gmail pranašumų prieš kitas el. pašto sistemas, tačiau jų dabar neapžvelgsime. Bet labiausiai vartotojams patinkantis Gmail aspektas tas, kad nėra įkyrių reklamų. Google nenaudoja įvairių akį rėžiančių „banner‘ių“ kurie mirksi, blyksi, labai išsiskiria bei „suvalgo“ daug interneto srauto (visi žinome, kad banneris-paveiksliukas užima daug daugiau vietos nei grynas tekstas). Google naudoja tekstines reklamas, kurios pakankamai neįkyrios.


Bet dar viena Google siūloma paslauga – Google Applications. Yra du Google Apps variantai – mokamas ir nemokamas. Trumpai ką rasite nemokamoje Google Apps:

 

  1. El. pašto sistema su Jūsų domeno priesaga. Realiai naudojatės Gmail, tik skirtumas tas, jog tinklapio domenas nukreipiamas taip pat ir į Google pašto serverį, taigi el. pašto adresas yra pvz. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., o ne Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Deja, nuo 2012m. Gruodžio mėnesio naujai užsiregistravusiems vartotojams galima turėti tik vieną el. pašto dėžutė visam domenui. El. pašto dėžutė turi apie 10 GB vietos.
  2. Virtualus kalendorius. Jame labai patogu žymėtis įvairius įvykius bei dalintis jais su kitais to pačio domeno registruotais vartotojais. Taip pat labai patogi funkcija – priminimas apie įvykį el. paštu.
  3. Taip pat Google Apps suteikia galimybę jų serveriuose talpinti įvairius failus bei jais dalintis su kitais to pačio domeno registruotais vartotojais. Taigi galite nusiųsti reikiamą sutartį į serverį, o vėliau jį iš to serverio atsisiųsti esant prie kito kompiuterio, arba tą sutartį gali atsisiųsti Jūsų kolega.
  4. Esama ir daugiau galimybių, kaip susirašinėjimas ar Google Talk.
  5. Visos šios paslaugos susijusios. Vartotojas, prisijungęs prie Google Apps vienu metu gali naudotis visomis paslaugomis iš karto.

 

Su Google Apps galima turėti nedidelį įmonės intranetą kuris nieko nekainuoja. Visiems savo klientams siūlau ir rekomenduoju.

 

Daugiau apie Google Apps: http://www.google.com/apps