Teisingai pasirinkti domeno vardą labai svarbu. Nuo to, kokį domeno vardą pasirinksite, gali priklausyti tinklapio populiarumas. Reikia priderinti domeno vardą tiek lankytojui, tiek paieškos sistemoms, pvz. Google. Jis turi būti ne per ilgas ir įsimenamas paprastam žmogui, tačiau domenas turi įtakos ir paieškos sistemoms. Jeigu pvz. į Google paieškos sistemą įvedame ir ieškome „geras daiktas“, tuomet svetainės, kurių domeno varde bus žodis „geras“ ar „daiktas“ turės nežymų pranašumą. Bet neapsigaukite! Nedarykite domeno vien iš raktažodžių. Šitai iš kart atbaidys lankytojus. Be to, domenas www.gerasdaiktas.lt vien dėl pavadinimo nebus gerai reitinguojamas. Esama begalė kitų faktorių, daug svarbesnių, nusakančių paieškos sistemų reitingavimą.

 

Iš vienos pusės, pasirinkti domeno vardą gali būti labai paprasta. Jei  įmonė turi lengvai įsimenamą pavadinimą, o juo labiau jis jau tapęs prekės ženklu ir esate investavę į rinkodarą vardui populiarinti, turėtumėte pasirinkti jį kaip domeno vardą.

 

Pastaba: jeigu įmonės pavadinimas labai ilgas – trumpinkite jį! Pavyzdžiui, UAB "Baltic Optical Disc" interneto svetainė žinoma kaip www.bod.lt, o ne www.balticopticaldisc.lt.

 

Jeigu įmonės pavadinimas nėra per ilgas, galite jį naudoti kaip domeno vardą. Tačiau toks domenas labiau tinkamai tinklapiams kaip vizitinėms kortelėms, kur pateikiama tik informacija apie įmonę.

 

Jeigu ketinate daryti internete pardavimus, turėtumėte atsižvelgti kokius raktinius žodžius ar žodį pavartoti domeno varde. Kaip pasirinkti domeno vardą, jei jis nėra tiesiog įmonės pavadinimas:

 

 1. Patikrinkite, kokius domeno vardus naudoja tiesioginiai konkurentai. Išsirašykite juos;
 2. Sudarykite du sąrašus:

   

  • Išsirašykite kuo daugiau žodžių, kurie dera su įmone, jos veikla, veiklos kryptimi, paslaugomis ar prekėmis, kurias parduodate;
  • Išsirašykite kuo daugiau žodžių, kurie nusakytų tinklapio turinį, arba žodžiai, kurie dažniausiai bus naudojami interneto svetainėje.
 3.  

 4. Sukurkite skirtingas, labiausiai priimtinas žodžių kombinacijas. Tačiau atsiminkite, kad gautas rezultatas būtų:

   

  • Trumpas;
  • Lengvai įsimenamas ir skaitomas;
  • Nebūtų painus;
  • Nebūtų sudėtingas parašyti;
  • Susietas su pagrindine įmonės veikla;
  • Su atitinkamu ir priimtinu skambesiu;
 5.  

 6. Trumpesni domeno vardai lengviau įsimenami ir sudėtingiau suklysti jį rašant. Pavyzdžiui, loterija.lt lengviau įsimenama negu didžiausiošansolaimėtiloterija.lt;
 7. Išsirinkite kelias labiausiai patinkančias kombinacijas. Jei norite, kad specifinis žodis būtų įtrauktas į domeno vardą, apgalvokite visas jo formas: daiktavardis, veiksmažodis, prieveiksmis, būdvardis;
 8. Patikrinkite, ar pasirinktų kombinacijų domeno vardai laisvi. Patikrinti galite adresu: http://iv.lt
 9. Jeigu tinklapis tiesiogiai susijęs su pardavimais ar prekyba, jei įmonė susijusi su užsienio klientais - užregistruokite ir nusipirkite domeną ne tik su .lt galūne, o ir .com .eu .net .org ir pan., ir visus juos nukreipkite į tą patį tinklapį.


Ko nedaryti renkantis domeno vardą:

 

 • Jei įmanoma, nenaudokite brūkšnių. (pvz.: kedes-stalai-virtuves-baldai.lt);
 • Jei įmanoma, nenaudokite skaičių;
 • Nenaudokite internetinių trumpinimų. „dabar“ – „dbr“, „to“- „2“ ir pan.
 • Jei įmanoma, nenaudokite IĮ, UAB, AB domeno varde – tai visiškai nereikalinga;
 • Nenaudokite kitų kompanijų prekės ženklų ar pavadinimų;
 • Jei pavadinimas iš dviejų žodžių, jie neturi baigtis ir prasidėti ta pačia raide. Pvz.: www.gerasstraipsnis.lt

 

Kai išsirinkote domeno vardą, lieka jį užregistruoti ir nusipirkti. Lietuvoje yra ne viena įmonė, kuri teikia registravimo paslaugas. Jei leisite patarti – rekomenduojame UAB „Interneto vizija“ paslaugas. Domenas webbus.lt taip pat užregistruotas http://iv.lt portale.


Pirkdami per mūsų nuorodą, jums bus suteikta nuolaida:

http://www.serveriai.lt/rekomenduoti.php?eDhyTHlzNAkxCThkOWI


Hostingas (tinklapio talpinimas serveryje):

 

Kai atlikote sunkiausią darbą – išsirinkote domeną, belieką turėti hostingą. Lietuvoje taip pat yra daug įmonių, pas kurias galite užsisakyti hostingo paslaugas. Šiame straipsnyje neapžvelgsim kuris geriausias, sparčiausias ir už priimtiniausią kainą – šitai paliekame Jums. Bet jei pirkote domeną iš http://iv.lt, hostingą taip pat patariame pirkti iš http://serveriai.lt (tiek domenas, tiek hostingas bus pirktas iš UAB "Interneto vizija", todėl viskas automatiškai susieta ir sukonfigūruota. Webbus.lt taip pat patalpintas šiuose serveriuose).


Norėdami gauti nuolaidą, registruokitės ir pirkite per šią nuorodą:

http://www.serveriai.lt/rekomenduoti.php?eDhyTHlzNAkxCThkOWI

 

Svarbu! Neskubėkite užsisakinėti hostingo paslaugų nepasitarę su tais, kas kurs tinklapį. Skirtingiems tinklapiams gali reikėti skirtingo palaikymo.

 

Jei ketinate užsisakyti tinklapio kūrimą iš Webbus.lt, hostingas turi palaikyti (minimalūs reikalavimai):

 

 • PHP 5.3 ar geresnę - http://php.net
 • MySQL 5.0.4.x ar geresnę - http://mysql.org
 • Apache 2.x ar geresnę - http://httpd.apache.org

 

Reikalavimai dažniausiai priklauso nuo naudojamos TVS (turinio valdymo sistemos).