Šiame straipsnyje apžvelgsime interneto svetainės kūrimą nuo a iki z. Nuo užsakymo priėmimo iki galutinio darbo atidavimo užsakovui bei tinklapio administravimo.


Tikslinės tinklapio lankytojų grupės nustatymas, lankytojų norų bei poreikių išsiaiškinimas

 

Visų pirma, labai svarbu žinoti kam tinklapis kuriamas ir reikalingas. Visų antra – kam tinklapis bus reikalingas jo lankytojams, kokią naudą jis atneš. Turite žinoti, ko tiksliai norite iš tinklapio, kokie Jūsų lūkesčiai.  Taip pat reikia išsiaiškinti kas lankysis interneto svetainėje – kokia tikslinė lankytojų grupė, kad galima būtų kurti ir pritaikyti turinį bei dizainą konkrečiai auditorijai. Svarbiausia, kad vieną kartą į tinklapį užėjęs klientas interneto svetainę aplankytų ir dar kartą. Tai galima pasiekti tik patenkinant lankytojų poreikius, kuriuos taip pat reikia žinoti prieš pradedant planuoti ir kurti interneto svetainę.

 

Apibendrinant, turite atsakyti į šiuos klausimus:

 

  • Koks tinklapio tikslas/uždavinys?
  • Kokia interneto svetainės tikslinė auditorija? Į kokias smulkesnes grupes ją galima būtų išskirstyti?
  • Kokią informacija, turinį ketinate pateikti?


Daugiau informacijos šia tema skaitykite straipsnyje Kokius namų darbus reikia pasidaryti prieš užsakant tinklapio kūrimą?


Tinklapio struktūros planavimas

 

Kai žinome interneto svetainės pagrindinę paskirtį, tikslinę auditoriją ir lankytojų poreikius, pradedame planuoti tinklapį. Suskirstome informaciją, susidarome preliminarų dizaino vaizdą. Viską reikia planuoti atsižvelgiant į tikslinę auditoriją.


Dizaino kūrimas
 
Tinklapio dizainas – viskas, ką mato lankytojas užėjęs į tinklapį. Jis turi būti gražus, patrauklus akiai, tačiau ypatingi ir sudėtingi dizaino sprendimai reikalingi dažniausiai tik specifinėms verslo sferoms. Svarbiausia – funkcionalumas, kad lankytojas greitai ir lengvai rastų dominančią informaciją. Dažnai norima labai ryškaus, modernaus dizaino, tačiau reikia atsiminti, kad kiekvienas nereikalingas paveiksliukas, kiekviena nereikalinga detalė didiną informacijos kiekį, kurį turi atsisiųsti lankytojas, kad matytų interneto svetainę. Labai svarbu neperkrauti tinklapio nereikalinga informacija bei grafikos detalėmis, nes tai retai kada atneša daug naudos (išskyrus kai specialus dizainas iš tiesų reikalingas). Turi būti išlaikytas patrauklus akiai, bet taip pat patogus, funkcionalus dizainas.

 

Dažnai norima turėti interneto svetainę, kurtą su “flash” animacijomis – judantys tinklapio elementai, ypatingai moderniai ir patraukliai atrodantis dizainas. Žinoma, visa tai patrauklu. Bet tokiu atveju turite būti įsitikinę, kad visi tinklapio lankytojai taip pat bus „modernūs“ ir turės naujausias interneto naršyklių versijas. Dažnai biuruose naudojami seni kompiuteriai, nes darbui tereikia naršyklės bei Office’o, todėl naudojamos senos internet explorer versijos, kurios nepalaiko flash aplikacijų. Tokiu atveju lankytojas iš vis nematys internetinės svetainės ir antrą kartą tikrai nebeužsuks. Todėl geriau turėti labiau minimalistinę interneto svetainę nei  pačią moderniausią, sukurtą naudojant naujausiomis technologijomis.


Taip pat reikia atsiminti, kad pastaruoju metu išpopulerėję išmanieji įrenginiai taip pat nepalaiko flash technologijos. Be to ir patys flash technologijos kūrėjai, kompanija Adobe, nutraukė šios technologijos vystymą.


Turinio valdymo sistemos pritaikymas

 

Turinio valdymo sistema (TVS) padeda lengvai administruoti tinklapį. Galima lengvai ir greitai keisti bei formatuoti tekstus, paveiksliukus, nuotraukas, stebėti tinklapio statistiką. Tam nereikia jokių programavimo žinių, tik šiek tiek išmanyti pačią turinio valdymo sistemą. Webbus.lt naudoja Joomla! TVS.

 

Kai turime tinklapio dizainą, reikia jį suderinti su TVS. Šiame etape jau reikalingas hostingas bei domenas. Kaip juos išsirinkti, skaitykite straipsnyje Domenas ir hostingas. Ką reikia žinoti renkantis

 

Instaliuojame turinio valdymo sistemą į hostingą ir pritaikome TVS jau sukurtam dizainui. Sukuriame tinklapio skiltis, pridedame reikalingus modulius (antra kalba, nuotraukų galerija, lankytojų skaitliukas ir pan.).


Tinklapio testavimas

 

Kai tinklapis jau beveik baigtas, reikia patikrinti ar viskas gerai veikia. Skirtingos naršyklės, ypač senesnės  Internet Explorer versijos, gali rodyti turinį visai kitaip, nei rodo pvz. FireFox naršyklė. Todėl būtinas tinklapio testavimas su kuo daugiau naršyklių.


Turinio, tekstų pridėjimas

 

Pridedame visą interneto svetainės turinį – suformatuojame tekstus, nuotraukas ir kt. Jeigu tinklapis su prekių katalogu – pridedame prekes.

 

Labai svarbu, kad visi tekstai tinklapyje būtų originalūs, autentiški, o ne nukopijuoti nuo kito tinklapio. Tai labai svarbu norint, kad paieškos sistemos gerai reitinguotų interneto svetainę.


Optimizavimas paieškos sistemoms

 

Turėti interneto svetainę - viena, tačiau būti matomam internete – visai kas kita. Jei paleidote tinklapį dar nereiškia, kad jį gerai ir aukštai reitinguos, jei apskritai rodys paieškos rezultatuose. Dažnai reikia laukti 2-3 savaites kol Google indeksuoja interneto svetainę. Optimizavimas paieškos sistemoms reikalauja daug kruopštumo, atidumo, pinigų ir laiko.


Daugiau apie tai skaitykite Kaip pakelti Google reitingą. SEO optimizacija paieškos sistemoms


Tinklapio palaikymas ir administravimas

 

Kai tinklapis baigtas ir paleistas, jau turite pirmuosius tinklapio lankytojus, reikia ir toliau stengtis tobulinti bei reklamuoti savo interneto svetainę. Tinklapis kaip naminis gyvūnas – reikalauja nuolatinės priežiūros, o jei tos priežiūros nebus, jis tiesiog merdės. Neturintiems laiko užsiimti su savo interneto svetaine, Webbus.lt teikia tinklapių administravimo paslaugas.